Kuchnia to chyba najżywsze miejsce w całym domu. Spotykają się w nim wszyscy domownicy, a miejsce to kojarzy się raczej z pracą, niż ze spokojnym wypoczynkiem.

Nie brakuje jednak chwil, gdy przy kuchennym stole przyjmuje się gości albo spędza czas z rodziną, najlepiej więc byłoby opracować taką aranżację, która uwzględniałaby różne charaktery jednej kuchni. Ciekawym rozwiązaniem jest wprowadzenie do kuchni koloru niebieskiego. W połączeniu z białymi meblami kuchnia staje się jaśniejsza i przestronniejsza, dlatego warto taką aranżację zastosować w małej kuchni. Poza kolorystyką, przy urządzaniu niewielkiej kuchnia równie ważne jest to, aby maksymalnie wykorzystać przestrzeń i dopasować wystrój kuchni do indywidualnych potrzeb.

Jak uczynić niebieską kuchnię jeszcze bardziej oryginalną? Na jednej ze ścian można nakleić fototapetę z obrazem w niebieskiej tonacji, na przykład przedstawiającym głębię morza. Potem wystarczy tylko dopasować dodatki dokładnie w tych samych odcieniach, które widoczne są na wielkim zdjęciu, a kuchnia będzie spójna stylistycznie i jednocześnie niezwykle nowoczesna. Zabudowa w małej kuchni powinna być lekka i zwarta, tworząc wygodną linię roboczą. Białe szafki, nawet jeśli zajmą większą część ściany, nie spowodują, że pomieszczenie będzie wyglądało na przeładowane. Kolor niebieski można łączyć z różnymi odcieniami, ale w kuchni najkorzystniej będzie się on prezentować właśnie z bielą i jasnym drewnem.

Malutką kuchnię można połączyć z salonem, a powstała w ten sposób strefa dzienna będzie wyglądała na przestronniejszą. W części kuchennej tradycyjny stół można zastąpić wyższym blatem, przy którym ustawione będą stołki barowe. Na co dzień stół może stać blisko ściany, ale w razie gdy trzeba go będzie rozłożyć albo połączyć z innymi stołami, część jadalną można przesunąć do strefy dziennej.