3259443583_02fbce9583_o

Skandynawskie wnętrza są jasne i przestronne, a najczęściej spotykanym rozwiązaniem jest łączenie kuchni z jadalnią, co sprzyja integracji domowników. Kuchnia w stylu skandynawskim jest funkcjonalna, prosta i zachęcająca domowników do spędzania w niej większości czasu.

Dominuje w niej naturalne drewno, a dodatki ograniczone są do minimum. Ściany zazwyczaj malowane są na biało albo inny neutralny kolor, a jeśli komuś brakuje żywszych barw, może je wprowadzić przy pomocy akcesoriów. W skandynawskiej kuchni meble i sprzęt AGD wyróżniają się prostotą formy, bez żadnych dekoracyjnych ozdóbek. Centralnym punktem kuchni jest wielki stół, przy którym zmieści się cała rodzina.

Skandynawowie kochają biel i w tym kolorze są nie tylko meble, ale również ściany i podłogi. Mocniejsze odcienie widoczne są w dodatkach: roletach okiennych, chodnikach, kuchennych utensyliach. Taka duża ilość bieli pomaga stworzyć wrażenie przestrzenności i jasności. Meble i podłogi można samodzielnie przemalować na biało, nadając sprzętom w ten sposób oryginalny charakter.