W nowocześnie urządzonym przedpokoju królują wyraziste kolory i odważne kontrasty. Przedpokój jest w zasadzie częścią pokoju, co sprawia, że mieszkanie staje się jedną dużą otwartą przestrzenią.

Wnękę w przedpokoju można zabudować przesuwanymi drzwiami, wykonanymi na przykład z płyty. Płytę najlepiej umieścić w prowadnicach, dzięki czemu drzwi będą się łatwo przesuwać i nie wypaczą się zbyt szybko w wyniku ich częstego używania. Aby przesuwne drzwi nie wydawały się zbyt monotonne, można je na przykład okleić ładnymi, powiększonymi fotografiami. Przedpokojowe meble są całkowicie schowane za drzwiami, a na wierzchu zostaje tylko wieszak, stojak na buty i niewielka szafka na podręczne drobiazgi. Takie urządzenie przedpokoju jest równie funkcjonalne jak duża, wbudowana szafa, ale za to kosztuje dużo mniej.

Częściowe połączenie przedpokoju z pokojem mieszkalnym jest skutecznym zabiegiem mającym na celu powiększenie przestrzeni. Zamiast ciasnej i ciemnej klitki otrzymujemy małą wnękę otwierającą się na pokój dzienny – obie części mieszkania oddziela od siebie niepełna, ażurowa ścianka działowa z płyty gipsowo-kartonowej. Brak jednolitych murów sprawia, że przedpokój zyskuje więcej naturalnego światła, przez co również wydaje się jaśniejszy i większy. Na ściance działowej można zawiesić półkę na telefon albo klucze, a z drugiej strony na ściance można zawiesić lampkę albo dobudować dodatkowe półki.