W pokojach dla dzieci musi się znaleźć dużo miejsca na przechowywanie wszystkich dziecięcych ubrań, zabawek i innych skarbów. Wiadomo też, że meble w pokoju dziecinnym niszczą się dużo szybciej, ale zamiast wymieniać całe wyposażenie na nowe, wystarczy tylko wstawić zupełnie inne fronty szafek. Warto też wstawić takie meble, po których małe dzieci będą mogły swobodnie rysować albo naklejać obrazki, dzięki czemu pokój stanie się znacznie weselszy.

6313055847_eaff31cfc5_bWymieniając fronty szafek trzeba dokładnie wymierzyć stare meble oraz sprawdzić, czy każdy rodzaj materiału, z jakiego będą wykonane nowe fronty, będzie pasował do drewnianego stelażu mebli. W dziecięcych mebelkach najwygodniejsze będą wysuwane, pojemne szuflady, zamykane pudełka i niewielkie schowki na liczne drobiazgi.

Na bocznej ściance szafek można też umieścić wygodne wieszaczki na ubrania czy szkolne torby. Przyda się też osobne miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego. Innym sposobem na skuteczne odświeżenie dziecięcych mebli będzie pomalowanie szafek na kolorowo albo obklejenie frontów szafek ozdobną taśmą, która będzie imitować drewno albo dowolny inny materiał.

Meble w dziecięcym pokoju mogą też przypominać swoim kształtem na przykład domek albo statek, stanowiąc w ten sposób fantastyczne miejsce do ciekawej zabawy.