Salon i kuchnia to najważniejsze pomieszczenia strefy dziennej. Sprawdzonym sposobem na gustowne urządzenie tej części mieszkania jest wprowadzenie dużych ilości białego koloru i uzupełnienie jej naturalnym drewnem oraz zielenią roślin.

3238863776_1bc0d6b956

Dzięki neutralnym i spokojnym kolorom ziemi można stworzyć eleganckie, ale zarazem bardzo przytulne miejsce. Aranżacja tego typu jest jasna i przejrzysta, nadająca wnętrzu lekkość i klasę. Kuchnia i salon mogą się nieznacznie różnić między sobą, ale najważniejszą kwestią pozostaje zachowanie spójności między jednym i drugim pomieszczeniem, zwłaszcza wtedy, gdy kuchnia jest otwarta na salon.

Okna salonu można zasłonić skromnymi, prostymi firanami z naturalnego lnu. Przykuwającym wzrok elementem będzie nowoczesna lampa, ustawiona koło zestawu wypoczynkowego. Gustowne meble wykonane są z ciemniejszego drewna, ozdobione delikatnymi motywami albo zachowujące w całości prostą formę. Dekoracją ściany może być duży obraz w ładnej ramie bądź stylowa reprodukcja. Komu nie podoba się trzymanie sprzętu audio/wideo przez cały czas na wierzchu, może ukryć go za drzwiczkami szafki, a wyłączony telewizor będzie zakrywany przesuwaną ścianką z półkami albo specjalnie zaprojektowanym panelem.

Stół w części kuchennej pomieści wszystkich domowników, a jeśli przyjdą goście, można wysunąć spod blatu roboczego dodatkową część jadalną. Tuż przy barku można wygospodarować miejsce na szafkę, w której będą trzymane butelki z winem.

Białą zabudowę kuchenną najlepiej zamówić na wymiar, a za drzwiczkami da się schować cały sprzęt AGD, łącznie z piekarnikiem, lodówką i kuchenką. Ciekawym elementem dekoracyjnym w kuchni może być oryginalny okap albo duża, wisząca lampa oświetlająca całą przestrzeń roboczą.