Meble modułowe są świetnym pomysłem na wygodne i atrakcyjne urządzenie salonu. Kilka elementów można dowolnie zestawiać i rozstawiać, a za pomocą niewielkich zmian uzyskuje się kompletnie inne wnętrze. Poszczególne moduły mają oczywiście różne rozmiary i kształty, a ich dobór zależy tylko od naszej wizji przyszłego salonu.

3238890408_b073f39802

Salon jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale również pracy, jadania posiłków czy przyjmowania gości. Pokój dzienny jest wizytówką naszego mieszkania, powinien więc być urządzony z pomysłem i wyczuciem, nie tracąc przy tym nic ze swojej funkcjonalności. Salon urządzamy w ulubionym stylu, tak aby jak najtrafniej oddawał naszą osobowość i charakter.

Przypadkowo dobrane meble, nawet jeśli osobno prezentują się całkiem atrakcyjnie, wprowadzą do wnętrza chaos i wrażenie nieporządku. Dzięki meblom modułowym aranżacja salonu zachowa spójność, choć wcale nie musi to oznaczać nudnej symetrii. Dzięki temu, że meble są w jednakowej stylistyce, można sobie pozwolić na większą dowolność przy ich ustawianiu. Trzeba jednak uwzględnić wymiary pomieszczenia, bo natłok sprzętów tylko przy jednej ścianie spowoduje, że salon straci proporcje. Moduły zaprojektowane są tak, że pasują do siebie w dowolnej konfiguracji, nie ma też problemu z dostawieniem nowych sprzętów.

Zestawy modułowe produkowane są w przeróżnej stylistyce. Można więc znaleźć komplety o nowoczesnych formach, moduły nawiązujące do klasyki albo zestawy stylizowane na lata 50-te i 60-te. Właśnie styl vintage cieszy się obecnie największym zainteresowaniem. Urządzając salon w duchu minionych epok można stworzyć prawdziwie klimatyczne miejsce, korzystając przy z tym z nowoczesnych rozwiązań. Meble w stylu vintage charakteryzują się delikatnymi uchwytami przy szafkach, smukłymi, cienkimi nóżkami, chromowanymi zdobieniami, ciepłymi kolorami (drzewo czereśniowe, bukowe, brzozowe). Najładniej prezentują się oczywiście meble z litego drewna, a jeśli dla kogoś ta opcja jest zbyt droga, może poszukać mebli wykonanych z dobrej jakości płyty.

Na topie jest także ekologia. Meble zachowują naturalny wygląd, proste i wygodne formy, a podstawowym materiałem jest drewno. Ekologiczne zestawy zawierają wszystkie niezbędne przy urządzaniu salonu meble: szafy, komody, regały z półkami, stoły, krzesła. Najmodniejsze barwy to odcienie ziemi, a więc fronty szafek zachowują swój oryginalny kolor i fakturę. Takie naturalne meble najładniej wyglądają w połączeniu z innymi naturalnymi dodatkami, na przykład sprzętami z bambusa, wikliny albo rattanu.