Ładna i przytulna sypialnia to marzenie każdego domownika. Czy da się stworzyć takie pomieszczenie bez ponoszenia wielkich wydatków? Jak najbardziej, ponieważ o nastroju w sypialni decydują nie drogie meble, ale umiejętnie stworzona aranżacja. W małych sypialniach najlepsze będą jasne, neutralne kolory, w otoczeniu których będzie się przyjemnie odpoczywało. Przy jasnych ścianach można sobie pozwolić na trochę ciemniejsze meble albo podłogę. Efektowną dekoracją będzie duża fototapeta, zawieszona nad łóżkiem albo na przeciwległej ścianie. Fototapeta nadaje małemu pokojowi widoczną głębię i dodaje prosto urządzonej sypialni łagodności i ciepła. Wśród mebli sypialnianych nie powinno zabraknąć pojemnej szafy, komody i chociaż jednego stolika nocnego z małą lampką. Najładniejsze meble to te drewniane, na przykład w odcieniu dębu.

Kolory w sypialni

Urządzając sypialnię, trzeba starannie dopasować paletę kolorów, które pojawią się w tym pomieszczeniu. Sypialnia jest miejscem wypoczynku i wyciszenia, więc lepiej będzie sobie odpuścić jaskrawe, mocno pobudzające kolory. I w małych, i w większych sypialniach bardzo ładnie się prezentują odcienie kremowe, naturalne brązy i beże. Ulubiony kolor można wprowadzić do sypialni w formie dodatków: poduszek, dywaników, zasłonek, narzuty na łóżko. W sypialni dobrze się też sprawdzają kontrasty – jasne podłogi i ciemne meble albo odwrotnie, ciemny parkiet i jasne fronty mebli. Bardzo modne jest dekorowanie ścian w sypialni dużą fototapetą.

Podłogi w sypialni

Podłoga w sypialni powinna być ciepła, tak aby po wstaniu rano z łóżka nie fundować sobie kontaktu bosymi stopami z chłodnym podłożem. Idealne będą podłogi z naturalnego drewna. Kogo stać na większy wydatek, może wyłożyć podłogi egzotycznym drewnem, o oryginalnym usłojeniu i niespotykanej barwie. Drewniana podłoga jest bardzo wytrzymała, a przy tym prezentuje się na tyle atrakcyjnie, że nie wymaga żadnych dodatkowych ozdób.