Sypialnia to pokój tylko dla nas i to właśnie my powinniśmy się w tym pomieszczeniu czuć komfortowo. Wystrój sypialni dobieramy do własnego temperamentu i gustu, ale warto wziąć pod uwagę, że jest to przede wszystkim miejsce do wyciszenia i odpoczynku.

Charakter swojej sypialni można w prosty sposób zmienić dosłownie z dnia na dzień. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu nowych kolorów i efektownych dodatków, które potrafią całkowicie zmienić nastrój pokoju. W sypialni ważną rolę odgrywają tkaniny – pokrywają łóżko, zasłaniają okna, zdobią podłogę albo ściany. Dzięki obecności tkanin poprawia się akustyka sypialni, ponieważ materiały wyciszają hałas i niepożądane odgłosy z zewnątrz.

Kolorystyka sypialni to przede wszystkim kolory spokojne i neutralne: brązy, beże, kolory ziemi. Ważnym kolorem jest także biel, która może wypełniać całą sypialnię. Mocniejsze kolory pasują w sypialni tylko w formie dodatków, które w każdej chwili można wymienić na nowe. Malując ściany w sypialni, dobrze jest wprowadzić ciemniejszy kolor tylko na części ścian, które będą kontrastować z jaśniejszymi powierzchniami. Ciekawą formą zmiany wystroju sypialni jest naklejanie ozdób ściennych. Kolorowy wzorek można nakleić nad łóżkiem albo wzdłuż sufitu, pamiętając jednak o tym, by nie przesadzić z nadmiarem dekoracji.